Přijímáme nové pacienty do všech ordinací praktických lékařů

Více

Z důvodu přerušení provozu diabetologické ambulance prosíme pacienty, aby si v případě potřeby zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace do 29. 9.

Více

Z důvodu přerušení provozu psychiatrické ambulance od 1. 11. prosíme pacienty, aby si včas zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace na telefonu 241 241 241

Více

Prosíme pacienty přicházející na polikliniku v Legerově ulici, aby se hlásili na recepci v přízemí

Zvýšená teplota

Zvýšená teplota

Zvýšená tělesná teplota je obvykle doprovodným jevem jiné nemoci.  Zvýšenou teplotu může zapříčinit infekce, zánět, zvýšená funkce štítné žlázy, může však nastat i z jiných důvodů (reakce na očkování, úpal, léky).  Zvýšenou teplotu často doprovází třesavka, zimnice, bolest hlavy nebo končetin, ztráta chuti k jídlu, vyčerpanost či únava.

Zvýšení teploty považujeme za zdravý projev obranné reakce organizmu. Normální teplota lidského těla se pohybuje mezi 35 až 37 °C. O zvýšené teplotě mluvíme, pokud naměříme hodnotu mezi 37 a 38 °C. Teplota vyšší než 38 °C je označována jako horečka. U dětí hrozí při horečce febrilní a svalové křeče. Při horečce nad 41 °C dochází k ohrožení života člověka.

Horečku nad 39 °C (u dětí nad 38,5 °C) je vhodné snižovat antipyretiky. Při zvýšené teplotě se doporučuje dbát na dostatečný přísun tekutin a klidový režim na lůžku.

 

Další články

Střevní chřipka

Střevní chřipka

Střevní chřipka je nepříjemná nemoc, která ale netrvá příliš dlouho a většinou ji zvládnete vyléčit sami bez pomoci lékaře. Pro rychlé překonání nemoci je zásadní dodržet dietu, hodně odpočívat a nezapomínat ...

Detail
Motání hlavy

Motání hlavy

Slabost a časté motání hlavy nemusí nic znamenat, v některých případech ale naopak signalizuje zdravotní obtíže. Pokud trpíte motáním hlavy, informujte o tom vašeho lékaře.

Detail