UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Léčba vypadávání vlasů

Léčba vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů léčíme vašimi vlastními buňkami, využíváme tak přirozených schopností těla. Používáme vědecky podloženou metodu "autologní regenerativní medicíny" založenou na využití vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty.

S přibývajícími léty dochází k poškození DNA a buněčných struktur. Krevní plazma bohatá na trombocyty účinkuje jako jedinečný stavební materiál při "opravách" organizmu na buněčné úrovni. Obsahuje růstové faktory, které stimulují růst buněk a napomáhají protizánětlivým mechanizmem k regeneraci poškozených buněk. Vysoký obsah aktivních trombocytů obsažených v plazmě přispívá k přirozené regeneraci pokožky.

Krevní plazma bohatá na destičky (PRP) a její využití v léčbě zvýšeného vypadání vlasů

Krevní plazma se získává z vlastní krve. Nejprve je odebráno malé množství krve (jako v případě běžného odběru krve ze žíly), které je ihned zpracováno ve speciální zkumavce. S pomocí švýcarské technologie se tak získá až 90 % krevních destiček obsažených v daném krevním vzorku. Tyto destičky uvolňují růstové faktory v místě aplikace. Během 10 minut je plazma bohatá na trombocyty (PRP) připravena k aplikaci.

PRP se využívá v řadě oborů, v dermatologii se mimo jiné používá k léčbě tzv. alopecií. Aplikace PRP do vlasové pokožky vede k regeneraci vlasové cibulky, zvyšuje prokrvení vlasové pokožky a stimuluje vlasovou cibulku, to vše za pomoci růstových faktorů pocházejících z vlastních krevních destiček. Zlepší se vitalita, barva a jas vlasů, zpomalí se jejich vypadávání a aktivuje se jejich růst. Jelikož je PRP připravena z vlastních buněk, je minimalizován výskyt nežádoucích účinků.

Příčiny vypadávání vlasů (alopecie)

  • Androgenní alopecie – příčinou je hormonální nerovnováha, nejčastěji u mužů a dále u žen v souvislosti s těhotenstvím, kojením nebo menopauzou
  • Alopecie způsobená nemocemi, nedostatkem živin nebo chemoterapií
  • Alopecie areata – autoimunitní onemocnění způsobující ložiskové vypadávání vlasů

S metodou PRP dosahujeme velmi dobrého efektu zejména při léčbě prvních dvou skupin alopecií.


Jak probíhá ošetření

Před vlastním ošetřením je vždy nutné navštívit dermatologa, který pacienta vyšetří, posoudí stav pokožky, eventuálně naordinuje další vyšetření a doporučí léčbu. Lékař podle zjištěné příčiny posoudí, zde je léčba PRP pro daného pacienta vhodná.

Vlastní ošetření (včetně odběru a zpracování krve) netrvá déle než 45 minut. Pokožka hlavy se ošetří dezinfekcí a následně je připravená plazma aplikována do pokožky s prořídlými vlasy za pomoci drobné jehličky. Po ošetření odchází pacient domů.

K aplikaci krevní plazmy k vlasovým kořínkům se používá unikátní automatický dávkovač. Díky dávkovači je aplikace prakticky bezbolestná. Kouzlo spočívá v rychlosti vpichu do pokožky a přesně odměřené dávce preparátu. Ošetření podkoží formou mezoterapie s revolučním injektorem U225 je efektivní, bezpečné a prakticky bezbolestné.


Jak se chovat po ošetření

Ošetření se provádí ambulantně a nijak pacienta neomezuje v běžném životě. O ošetřenou plochu se pacient dále nemusí speciálně starat, pouze si nesmí 4 hodiny po aplikaci umývat vlasy. Toto ošetření se opakuje 3x - 4x v intervalech 2–4 týdny, frekvence i intervaly se určují individuálně podle stupně postižení a odezvy na léčbu.


Cena ošetření metodou PRP se řídí aktuálním ceníkem.

Další služby

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail
Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Revoluční metoda omlazení pleti vlastní krevní plazmou dokáže navrátit pleti mladší vzhled, zbavit únavy a další negativních projevů spojených s jejím stárnutím.

Detail