Přijímáme nové pacienty do všech ordinací praktických lékařů

Více

Z důvodu přerušení provozu diabetologické ambulance prosíme pacienty, aby si v případě potřeby zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace do 29. 9.

Více

Z důvodu přerušení provozu psychiatrické ambulance od 1. 11. prosíme pacienty, aby si včas zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace na telefonu 241 241 241

Více

Prosíme pacienty přicházející na polikliniku v Legerově ulici, aby se hlásili na recepci v přízemí

Metoda viscerální manipulace

Metoda viscerální manipulace

Viscerální manipulace je osteopatická metoda, která pracuje s funkční i strukturální nerovnováhou v těle. Zahrnuje všechny tělesné systémy a léčí dynamiku pohybu. Jedná se o jemnou manuální terapii, která ovlivňuje napětí vnitřních orgánů a jejich závěsných aparátů.

Vnitřní orgány nejsou uloženy v dutině břišní volně, ale jsou zavěšeny a vzájemně mezi sebou propojeny pomocí tenké vazivové vrstvy - tzv. fascií.  Pokud dojde k narušení vnitřního prostředí v důsledku zánětu, operace nebo změny funkce orgánu, dochází ke změně tzv. posunlivosti jednotlivých fascií a ke stažení příslušných vazivových obalů.  To se může projevovat bolestí, omezením funkce, únavou a chybnými pohybovými stereotypy skrze propojení s pohybovým systémem.

Viscerální terapie pracuje na ovlivnění vnitřních fascií pomalými a přesnými tahy s cílem ulevit od bolesti, od nedostatečné funkce, zlepšit prokrvení, odstranit únavu a zchvácenost.

Tuto metodu lze provádět i preventivně k ovlivnění metabolismu nebo k předcházení obtíží pohybového aparátu.


Viscerální terapie pomáhá řešit:

  • gastrointestinální obtíže (gastroezofageální reflux, problematika trávení)
  • pooperační jizvy
  • pooperační stavy po operaci hrudníku nebo břicha
  • gynekologické obtíže
  • obtíže pohybového aparátu (i bez strukturálního nálezu)
  • chronické bolesti hlavy
  • chronické bolesti zad
  • posttraumatické stavy
  • neurologické obtíže


Cena služby se řídí aktuálním ceníkem.

Další služby

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail