UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Nejmodernější časná diagnostika očních vad pomocí přístroje OCT spectralis new

Nejmodernější časná diagnostika očních vad pomocí přístroje OCT spectralis new

Na našem pracovišti máme k dispozici spektrální přístroj OCT SPECTRALIS NEW, který patří v současné době mezi absolutní špičku.

Včasnou diagnostikou, přístrojem OCT SPECTRALIS NEW, můžeme zachytit patologické změny sítnice a zrakového nervu i o několik let dříve než pomocí klasického vyšetření na štěrbinové lampě či vyšetření pomocí perimetru. Včasná diagnostika umožňuje léčit oční onemocnění výrazně efektivněji.

Přístroj vytváří pomocí laserového paprsku trojrozměrný obraz, pomocí něhož je možné během několika minut diagnostikovat počáteční formy tzv. makulární degenerace (VPMD) a glaukomu (zeleného zákalu), tedy nejčastějších očních vad vedoucích ke ztrátě zrakových funkcí. Glaukom (zelený zákal) je onemocnění, u kterého dochází k nevratnému odumírání nervových vláken zrakového nervu a gangliových buněk sítnice. Makulární degenerace (VPMD) je onemocnění, při němž dochází k destruktivní a nevratné přestavbě sítnice. Vážnému poškození sítnice můžeme zabránit komplexním ošetřením anti-VEGF preparáty, laserovým ošetřením sítnice, fotodynamickou terapií nebo případně i mikrochirurgickým zákrokem.

Výhody diagnostiky přístrojem OCT SPECTRALIS NEW

  • vyšetření je rychlé a bezbolestné, probíhá bez dotyku oka
  • přístroj dovede kompenzovat pohyby oka
  • ve většině případů vyšetření bez nutnosti rozšiřování zornice mydriatiky
  • 3D zobrazení výsledků
  • diagnostika makulární degenerace, glaukomu, diabetické retinopatie
  • včasné vyšetření minimalizuje prodlení v léčbě a ztráty zrakových funkcí


Cena vyšetření přístrojem OCT SPECTRALIS NEW se řídí aktuálním ceníkem.

 

Další služby

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail