UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je jedna z moderních léčebných procedur, která využívá příznivého působení kyslíku na lidský organismus.

Jedná se o účinnou léčebnou metodu, která s sebou nepřináší žádné škodlivé vedlejší účinky. Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu.

Tím se rovněž zvýší koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání. Jelikož je kyslík potřebný k získávání energie při buněčném metabolismu, jeho nedostatek vede ke sníženému množství energie, poruchám paměti, snížení výkonnosti, zpomaleným reakcím, bolestem hlavy či snížení kvality zraku a sluchu.

Oxygenoterapii je možné využít nejen ve stavu nemoci, vhodná je rovněž pro preventivní účely, neboť pomáhá posílit imunitní systém, působí proti infekcím, srdečně cévním a nádorovým onemocněním, migréně, pozitivní vliv má rovněž na hypertenzi, neurózy, úzkostné stavy, cukrovku, poinfarktové stavy či srdeční arytmii. Pozitivním efektem oxygenoterapie je rovněž zvýšení fyzické kondice, urychlení regenerace po sportovním výkonu a načerpání nové síly po náročné mozkové činnosti.

Kyslíková terapie je pro své léčivé účinky indikována také v případě celé řady onemocnění, jedná se zejména o onemocnění dýchacích cest (bronchitida, astma), kardiovaskulární onemocnění, onemocnění trávicí soustavy, centrálního nervového systému, pohybového aparátu a doporučuje se také ke zlepšení stavu organismu před operací či naopak po operaci v rámci rekonvalescence.

Kontraindikace

Kontraindikací oxygenoterapie je epilepsie nebo zvýšená činnost štítné žlázy. Tato procedura se nedoporučuje také osobám po transplantaci orgánů.


Ceny služeb jsou stanoveny na základě aktuálního ceníku.

Centrum pohybové rehabilitace – Myslíkova 259/10, 120 00 Praha 2

Rezervujte si termín na telefonu 241 241 241 nebo prostřednictvím e-mailu myslikova@poliklinikaipp.cz 

Další služby

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail