Z důvodu přerušení dodávky vody je v úterý 23. 4. provoz na poliklinice v Legerově ulici omezen. Děkujeme za pochopení

Přijímáme nové pacienty do všech ordinací praktických lékařů

Prosíme pacienty přicházející na polikliniku v Legerově ulici, aby se hlásili na recepci v přízemí

Přijímáme nové pacienty do kardiologické ambulance

Provoz ambulance ORL je momentálně přerušen

Léčba kloubů krevní plazmou s kyselinou hyaluronovou

Degenerativní kloubní onemocnění artróza představuje jedno z nejčastějších onemocnění dospělých. V České republice tímto onemocněním trpí až 1,5 milionu lidí. Přesto dosud není známa žádná zcela účinná léčba.

Jednou z mála možností, jak zastavit nebo alespoň zpomalit rozvoj degenerativního onemocnění kloubu, je aktivace zbývajících chrupavčitých buněk a obnova přirozeného prostředí kloubu.

Stimulace chrupavčitých buněk pomocí přípravku Cellular Matrix - krevní plazmy s kyselinou hyaluronovou - je vhodná u všech stupňů artrózy, a to včetně chondropatie. Metoda je vhodná i k dohojení pooperačních stavů, v případě bolestivých ramen, při úponové bolesti nebo zánětu šlach.

Léčba krevní plazmou s kyselinou hyaluronovou je vědecky podloženou metodu autologní regenerativní medicíny, která je založena na využití vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty. S přibývajícím věkem dochází k poškození DNA a buněčných struktur. Krevní plazma bohatá na trombocyty funguje jako jedinečný stavební materiál při opravách organizmu na buněčné úrovni a v kombinaci s kyselinou hyaluronovou využívá potenciálu přípravku přirozené obnovy prostředí v kloubu.

Jak probíhá ošetření

Krevní plazma se získává z krve pacienta. Nejprve je odebráno malé množství krve (běžný odběr krve ze žíly), která je ihned zpracována ve speciální zkumavce, která již obsahuje kyselinu hyaluronovou. S pomocí švýcarské technologie se tak získá až 90 % krevních destiček obsažených v daném vzorku krve. Plazma bohatá na trombocyty v kombinaci s kyselinou hyaluronovou je připravena k aplikaci během cca 10 minut. Aplikace se provádí stejným způsobem jako obstřik kloubu.

Výhody léčby přípravkem Cellular Matrix

• injekce krevní plazmou v kombinaci s kyselinou hyaluronovou vede k přirozené regeneraci chrupavčitých buněk
  • stačí jedna aplikace za rok (oproti 5 aplikacím samotné plazmy za rok)
  • po ošetření se zvyšuje prokrvení synoviální tkáně v kloubu a stimulují se tak přirozené reparační schopnosti organismu
  • léčebný přípravek je vyroben z vlastních buněk, tím je minimalizován výskyt nežádoucích účinků

Cena ošetření přípravkem Cellular Matrix se řídí aktuálním ceníkem

Chirurgie a ortopedie – Kartouzská 204/6, Praha 5, budova A

Rezervujte si termín na telefonu 241 241 241 (naše call centrum) nebo prostřednictvím recepce na pracovišti Kartouzská – telefonní čísla 257 321 593

Další služby

Klub<sup>+</sup>

Klub+

Klub+ poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...