UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Léčba kloubů krevní plazmou

Léčba kloubů krevní plazmou

Léčebné metody, kdy je naše tělo uzdravováno vlastními buňkami a tkáněmi, se využívají při léčbě poranění pohybového aparátu, artrózy, alopecie nebo v estetické chirurgii. Principem léčby je aplikace krevní plazmy bohaté na destičky do postižené tkáně. Plazma obsahuje růstové faktory – rozpustné bílkoviny cytokiny. Ty fungují jako biologické mediátory, které regulují klíčové fáze ve tkáňové reparaci pojivové tkáně a napodobují fyziologický proces reparace tkáně.

Jak probíhá ošetření

Celý proces odběru a zpracování krve probíhá ambulantní formou. Pacient by se měl nejprve poradit s lékařem a absolvovat všechna potřebná vyšetření s cílem určit správnou diagnózu. Na základě výsledků šetření může lékař doporučit léčbu krevní plazmou. Současně je vhodné upravit jídelníček a dodržovat pitný režim.

Příprava a aplikace injekce trvá cca 1 hodinu, u onemocnění kloubů se krevní plazma aplikuje intraartikulárně do podkožní tkáně. V závislosti na stavu pacienta může být žádoucí proceduru opakovat až pětkrát. Vždy je důležité dbát pokynů ošetřujícího lékaře. Šest týdnů před aplikací je vhodné se poradit ohledně povolených medikamentů s lékařem.

Výhody léčby krevní plazmou

  • tělo nemusí přijímat žádné umělé látky a materiály, nehrozí tak riziko následných komplikací, alergie nebo kontaminace
  • krevní plazma je zdrojem základních růstových faktorů, daný postup kopíruje přirozené regenerativní procesy hojení a obnovy poškozené tkáně
  • přírodní a tělu přirozená léčebná metoda
  • urychluje a zkracuje léčebný proces uzdravení akutních, chronických i degenerativních onemocnění
  • zlepšuje úponové bolesti

Efekt léčby krevní plazmou

Oproti tradičním léčebným metodám může krevní plazma pomoci obnovit funkčnost postižených oblastí. Jelikož se jedná o léčbu vlastním tělem, není metoda krevní plazmou koncipována jako rychlá náprava. Terapie pomocí krevní plazmy je dlouhodobější proces, který vyžaduje čas a rehabilitaci. Pacienti podstupující tuto léčbu nicméně mohou očekávat výrazné výsledky a markantní zlepšení.

Doporučení po terapii krevní plazmou

Prvotní aplikace krevní plazmy může vyvolat lehkou nevolnost. Pacientům proto doporučujeme, aby si po daném zákroku zajistili odvoz domů. Pro lokální zklidnění doporučujeme danou oblast ledovat podle potřeby. Po jednom týdnu lze na základě doporučení lékaře zahájit léčebnou rehabilitaci nebo fyzioterapii. Upozorněte svého lékaře na případné alergie na lidokain nebo bupivakain.

Cena ošetření metodou aplikace krevní plazmy s kyselinou hyaluronovou se řídí aktuálním ceníkem.

Chirurgie a ortopedie – Kartouzská 204/6, Praha 5, budova A

Rezervujte si termín na telefonu 241 241 241 (naše call centrum) nebo prostřednictvím recepce na pracovišti Kartouzská – telefonní čísla 257 321 593.

 

Další služby

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail