UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Gynekologie Legerova

V naší moderně vybavené gynekologické ordinaci poskytujeme komplexní ambulantní péči v oblasti prevence i léčby, samozřejmostí je pro nás individuální a citlivý přístup s dostatkem času na vyšetření.

Sdělení a objednání 

UPOZORNĚNÍ!

MUDr. Glosová ordinuje: 27.3. 8:00 - 16:30 a 28.3. 8:00 - 14:00

V naší moderně vybavené gynekologické ordinaci poskytujeme komplexní ambulantní péči v oblasti prevence i léčby. Součástí našich služeb je také péče v období těhotenství. Samozřejmostí je pro nás individuální a citlivý přístup s dostatkem času na vyšetření i konzultaci. 

Způsob objednání

Pro objednání do gynekologické ambulance nás kontaktujte.

Ordinační doba

Ordinační hodiny pro:
Týden 27.3. - 2.4.23
Zobrazit:
Pondělí (27.03.)
09:00 - 16:30
MUDr. Táňa Glosová
Úterý (28.03.)
09:00 - 16:30
MUDr. Táňa Glosová
Středa (29.03.)
08:00 - 16:00
MUDr. Jana Nováková
Čtvrtek (30.03.)
08:30 - 15:30
MUDr. Alice Karafiátová
Pátek (Dnes)
09:00 - 14:00
MUDr. Barbora Kodlová

Lékaři a specialisté

MUDr. Alice Karafiátová

MUDr. Alice Karafiátová

info@poliklinikaipp.cz Ordinační hodiny
MUDr. Barbora Kodlová

MUDr. Barbora Kodlová

info@poliklinikaipp.cz Ordinační hodiny
MUDr. Jana Nováková

MUDr. Jana Nováková

info@poliklinikaipp.cz Ordinační hodiny
MUDr. Táňa Glosová

MUDr. Táňa Glosová

info@poliklinikaipp.cz Ordinační hodiny

Kontakt

Doplňující informace k ordinaci

Ordinace se nachází v přízemí budovy polikliniky vpravo.

Gynekologie Legerova

Jak k nám

 • Metro C I.P. Pavlova
 • tramvajová zastávka I.P. Pavlova
 • nejsou vyhrazena parkovací místa

Aktuality

Máme nový web!!

Máme nový web!!

Rádi bychom Vám představili náš nový oficiální web, díky kterému nyní naleznete vše mnohem přehledněji, než tomu bylo doposud.

Detail
Platnost vystaveného receptu

Platnost vystaveného receptu

Upozorňujeme, že platnost vystaveného receptu je 14 dnů. Za opakované vystavení neuplatněného receptu je účtován administrativní poplatek.

Detail

Foto ordinace

Služby a výkony

Naše gynekologická ambulance poskytuje:

 • preventivní prohlídky
 • léčbu gynekologických onemocnění
 • komplexní péči v těhotenství
 • konzultační činnost v oblasti antikoncepce, klimakteria, úniku moči, plánování gravidity, očkování proti rakovině děložního čípku
 • diagnostiku a léčbu sterility
 • ultrazvuková vyšetření (3D a 4D ultrazvuk)
 • mamologickou poradnu
 • návaznost na další klinická pracoviště pro zajištění operačních řešení

Moderní vyšetření cytologie – metoda LBC

Součástí preventivní gynekologické prohlídky, která se standardně provádí jednou ročně, je odběr buněk z děložního čípku, který slouží k vyhledávání přednádorových stádií a rakoviny děložního čípku.

Našim pacientkám chceme poskytnout moderní a spolehlivou formu prevence karcinomu děložního čípku s vysokým stupněm záchytu závažných patologií, proto nově nabízíme možnost cytologického vyšetření metodou LBC (liquid based cytology) – cytologie v tekutém mediu. Tato moderní vyšetřovací metoda výrazně zlepšuje kvalitu vyšetření a zvyšuje možnost včasného záchytu přednádorových a nádorových buněčných změn na děložním čípku.

Odběr buněk z děložního čípku je stejný jako při klasické cytologii. Odebrané buňky jsou přeneseny do nádoby s ochranným roztokem a poté transportovány do laboratoře, kde jsou vyhodnoceny. Vzorek je zbaven nežádoucích příměsí (hlen, krev) a buňky jsou poté rovnoměrně rozprostřeny na sklíčko v tenké vrstvě. Po obarvení skel poté následuje počítačová image analýza (firma Hologic), kdy počítač naskenuje celé sklíčko a označí všechny podezřelé buňky. Teprve poté sklíčko prohlíží laborant, který následně nález interpretuje. Tento proces výrazně snižuje riziko přehlédnutí ojedinělých přednádorových a nádorových buněk.

Zkumavky s LBC jsou dále v laboratoři skladovány po dobu 6 týdnů, ze vzorku je možné provést další vyšetření (např. HPV test pro upřesnění podezřelých nebo nejasných nálezů, bez nutnosti dalšího gynekologického vyšetření a odběru).

Při použití klasické metody odběru cytologie může dojít až ve 30 % případů k přehlédnutí patologických buněk nebo podhodnocení nálezu. Použití metody LBC v maximální možné míře eliminuje lidskou chybu.

Vyšetření LBC v současné době plně nehradí zdravotní pojišťovny, proto je nutná spoluúčast pacientky. Cena vyšetření cytologie pomocí metody LBC se řídí aktuálním ceníkem.

Naše ambulance získala certifikát kvality ISO 9001 pro odbornost gynekologie.

Služby a administrativní úkony, které nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění, jsou zpoplatněny a jejich cena se řídí aktuálním ceníkem.Placené služby na žádost pacienta

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail
Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Revoluční metoda omlazení pleti vlastní krevní plazmou dokáže navrátit pleti mladší vzhled, zbavit únavy a další negativních projevů spojených s jejím stárnutím.

Detail

Praktický lékař, kterého si zamilujete

Využijte prémiových služeb u Skutečného lékaře. Nabízíme vám nadstandardní programy Skutečná péče Basic a Skutečná péče Prémium, které vám poskytnou celou řadu výhod a slev na placené úkony.

Výhody prémiové péče

Benefity a výhody

 • Multioborová péče v rámci jedné polikliniky
 • Objednání na přesně stanovený termín
 • Odborná konzultace s lékařem (telefonicky / emailem)
 • Ambulantní vyšetření
 • 1x ročně ZDARMA Předoperační vyšteření na zákroky nehrazené ze ZP
 • Nadstandardní pracoviště v centru Prahy
 • Pravidelné notifikace všech preventivních a doporučených vyšetření
 • 1x ročně nárok na komplexní vyšetření internistou
 • Celková organizace a plánování zdravotní péče
 • Sleva na ošetření a úkony nehrazené ze zdravotního pojištění.
 • Pracovnělékařské služby 1x ročně ZDARMA.
 • Sleva na očkování.