Přijímáme nové pacienty do všech ordinací praktických lékařů

Více

Z důvodu přerušení provozu diabetologické ambulance prosíme pacienty, aby si v případě potřeby zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace do 29. 9.

Více

Z důvodu přerušení provozu psychiatrické ambulance od 1. 11. prosíme pacienty, aby si včas zažádali o medikaci nebo výpis ze zdravotní dokumentace na telefonu 241 241 241

Více

Prosíme pacienty přicházející na polikliniku v Legerově ulici, aby se hlásili na recepci v přízemí

Denzitometrie - Kartouzská

Naše ambulance je vybavena moderním přístrojem pro jednu z nejpřesnějších metod určení tělesného složení a hustoty kostí. Pacienty s nálezem osteoporózy léčíme v naší osteologické ordinaci.

Sdělení a objednání

Denzitometrie je rychlá a bezbolestná metoda, která určuje hustotu minerálů v kosti a hustotu kostní tkáně, využívá k tomu velmi malých dávek rentgenového záření. Naše ambulance je vybavena moderním přístrojem pro jednu z nejpřesnějších metod určení tělesného složení a hustoty kostí. Pacienty s nálezem osteoporózy léčíme v naší osteologické ordinaci.

Způsob objednání

Pro objednání nás kontaktujte.

Ordinační doba

Ordinační hodiny pro:
Týden 25.9. - 1.10.23
Zobrazit:

Kontakt

Doplňující informace k ordinaci

Ordinace se nachází v prostorách kliniky EUC – pavilon C, 2. patro.

Denzitometrie - Kartouzská

Jak k nám

 • Metro B Anděl
 • tramvajová zastávka Anděl
 • parkování v areálu EUC - vjezd do areálu z ulice Drtinova

Aktuality

Astma

Astma

Podle odhadů přibývá v Česku každý rok asi 13 tisíc pacientů s diagnózou astmatu. Chronické projevy lehčího astmatu, jako je kašel, mnoho lidí přijímá za své a dokud se neobjeví silnější projevy nemoci, ...

Detail
Prevence a léčba zhoubných nádorů kůže

Prevence a léčba zhoubných nádorů kůže

Podle nejnovějších průzkumů více než 30 % Čechů při pobytu na slunci nepoužívá žádné prostředky k ochraně kůže a pokud nějaký opalovací krém použijí, má nízký ochranný faktor, který je naprosto nedostačující. ...

Detail
Očkování proti klíšťové encefalitidě

Očkování proti klíšťové encefalitidě

S příchodem teplého počasí v přírodě přibývá klíšťat. Klíšťata se vyskytují nejvíce v listnatých a smíšených lesích, ale narazit na ně můžeme prakticky kdekoliv, kde jsou stromy a travnaté plochy. Klíšťata ...

Detail
Máme nový web!!

Máme nový web!!

Rádi bychom Vám představili náš nový oficiální web, díky kterému nyní naleznete vše mnohem přehledněji, než tomu bylo doposud.

Detail

Foto ordinace

Služby a výkony


Indikace k denzitometrickému vyšetření:

 • ženy starší 65 let a muži starší 70 let
 • ženy po menopauze s rizikovými faktory osteoporózy (nízká hustota kostního minerálu, léky snižující hustotu kostního minerálu, onemocnění snižující hustotu kostního minerálu, předčasná menopauza do 45. roku věku)
 • pacienti, kteří prodělali nízkotraumatickou zlomeninu (mimo fraktury lebky, hlezna, drobných kostí končetin, prstů, rukou a nohou)
 • pacienti s kumulací rizikových faktorů nebo s anamnézou onemocnění s negativním vlivem na hustotu kostního minerálu
 • všechny ženy a muži, pokud užívají nebo mají začít dlouhodobě užívat glukokortikoidy nebo pokud mají primární hyperparatyreózu
 • muži i ženy s poklesem tělesné výšky od mládí o 6 cm nebo od posledního měření o 2 cm


Před zahájením samotného měření pacient vyplní dotazník se zaměřením na rizikové faktory osteoporózy a je mu změřena tělesná výška a hmotnost. Následně si lehne na záda na vyšetřovací stůj a personál mu polohuje dolní končetiny do předem stanovených pozic (celková doba vyšetření 15-20 minut). Vyšetřuje se oblast bederní páteře, kyčelní klouby, dále podle potřeby předloktí či celé tělo.

Výsledkem je vypočítaná hodnota hustoty kosti, podle níž je Světovou zdravotnickou organizací definována osteoporóza. Spolu se zhodnocením rizikových faktorů výsledek umožní stanovit individuální riziko vzniku osteoporotické zlomeniny. Vyšetření je v současnosti nezbytné pro zahájení i sledování léčby osteoporózy (podmínka úhrady léků ze zdravotního pojištění).

Pacientovi s nálezem nízké kostní denzity v pásmu osteoporózy nebo s anamnézou nízkoenergetické zlomeniny (na základě malé působící síly) doporučíme návštěvu osteologické ambulance v rámci našeho pracoviště k podrobnějšímu osteologickému vyšetření se zaměřením na diferenciální diagnostiku původu osteoporózy a k následnému zahájení léčby.

Pacienti s nižší kostní denzitou (v pásmu osteopenie) dostanou popis výsledku vyšetření lékařem spolu s preventivními režimovými doporučeními proti dalšímu poklesu pevnosti kostí.

 

Máme smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Vyšetření s žádankou od lékaře je bezplatné.
 • Vyšetření bez doporučení lékaře je zpoplatněno částkou podle aktuálního ceníku.


Služby a administrativní úkony, které nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění, jsou zpoplatněny a jejich cena se řídí aktuálním ceníkem.


Placené služby na žádost pacienta

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail

Praktický lékař, kterého si zamilujete

Využijte prémiových služeb u Skutečného lékaře. Nabízíme vám nadstandardní programy Skutečná péče Basic a Skutečná péče Prémium, které vám poskytnou celou řadu výhod a slev na placené úkony.

Výhody prémiové péče

Benefity a výhody

 • Multioborová péče v rámci jedné polikliniky
 • Objednání na přesně stanovený termín
 • Odborná konzultace s lékařem (telefonicky / emailem)
 • Ambulantní vyšetření
 • 1x ročně ZDARMA Předoperační vyšteření na zákroky nehrazené ze ZP
 • Nadstandardní pracoviště v centru Prahy
 • Pravidelné notifikace všech preventivních a doporučených vyšetření
 • 1x ročně nárok na komplexní vyšetření internistou
 • Celková organizace a plánování zdravotní péče
 • Sleva na ošetření a úkony nehrazené ze zdravotního pojištění.
 • Pracovnělékařské služby 1x ročně ZDARMA.
 • Sleva na očkování.