UPOZORNĚNÍ! Ordinace psychiatrie MUDr. Ftáčnik je s platností od 1.3.2023 přesunuta na pracoviště Polikliniky IPP na adrese Legerova 389/56, 120 00, Praha 2.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.4.2023 bude dermatologická ambulance přestěhována do Centra dermatologie ve Štěpánské ulici, s výjimkou plasmy. Po příchodu se nejprve hlaste prosím na recepci.

Více

UPOZORNĚNÍ! Od 1.3.2023 ZMĚNA provozní doby recepce na pracovišti Legerova a Call centra! Po - Čt 7:00 - 16:30, Pá 7:00 - 16:00

Denzitometrie - Kartouzská

Naše ambulance je vybavena moderním přístrojem pro jednu z nejpřesnějších metod určení tělesného složení a hustoty kostí. Pacienty s nálezem osteoporózy léčíme v naší osteologické ordinaci.

Sdělení a objednání

Denzitometrie je rychlá a bezbolestná metoda, která určuje hustotu minerálů v kosti a hustotu kostní tkáně, využívá k tomu velmi malých dávek rentgenového záření. Naše ambulance je vybavena moderním přístrojem pro jednu z nejpřesnějších metod určení tělesného složení a hustoty kostí. Pacienty s nálezem osteoporózy léčíme v naší osteologické ordinaci.

Způsob objednání

Pro objednání nás kontaktujte.

Ordinační doba

Ordinační hodiny pro:
Týden 27.3. - 2.4.23
Zobrazit:

Kontakt

Doplňující informace k ordinaci

Ordinace se nachází v prostorách kliniky EUC – pavilon C, 2. patro.

Denzitometrie - Kartouzská

Jak k nám

 • Metro B Anděl
 • tramvajová zastávka Anděl
 • parkování v areálu EUC - vjezd do areálu z ulice Drtinova

Aktuality

Máme nový web!!

Máme nový web!!

Rádi bychom Vám představili náš nový oficiální web, díky kterému nyní naleznete vše mnohem přehledněji, než tomu bylo doposud.

Detail
Platnost vystaveného receptu

Platnost vystaveného receptu

Upozorňujeme, že platnost vystaveného receptu je 14 dnů. Za opakované vystavení neuplatněného receptu je účtován administrativní poplatek.

Detail

Foto ordinace

Služby a výkony


Indikace k denzitometrickému vyšetření:

 • ženy starší 65 let a muži starší 70 let
 • ženy po menopauze s rizikovými faktory osteoporózy (nízká hustota kostního minerálu, léky snižující hustotu kostního minerálu, onemocnění snižující hustotu kostního minerálu, předčasná menopauza do 45. roku věku)
 • pacienti, kteří prodělali nízkotraumatickou zlomeninu (mimo fraktury lebky, hlezna, drobných kostí končetin, prstů, rukou a nohou)
 • pacienti s kumulací rizikových faktorů nebo s anamnézou onemocnění s negativním vlivem na hustotu kostního minerálu
 • všechny ženy a muži, pokud užívají nebo mají začít dlouhodobě užívat glukokortikoidy nebo pokud mají primární hyperparatyreózu
 • muži i ženy s poklesem tělesné výšky od mládí o 6 cm nebo od posledního měření o 2 cm


Před zahájením samotného měření pacient vyplní dotazník se zaměřením na rizikové faktory osteoporózy a je mu změřena tělesná výška a hmotnost. Následně si lehne na záda na vyšetřovací stůj a personál mu polohuje dolní končetiny do předem stanovených pozic (celková doba vyšetření 15-20 minut). Vyšetřuje se oblast bederní páteře, kyčelní klouby, dále podle potřeby předloktí či celé tělo.

Výsledkem je vypočítaná hodnota hustoty kosti, podle níž je Světovou zdravotnickou organizací definována osteoporóza. Spolu se zhodnocením rizikových faktorů výsledek umožní stanovit individuální riziko vzniku osteoporotické zlomeniny. Vyšetření je v současnosti nezbytné pro zahájení i sledování léčby osteoporózy (podmínka úhrady léků ze zdravotního pojištění).

Pacientovi s nálezem nízké kostní denzity v pásmu osteoporózy nebo s anamnézou nízkoenergetické zlomeniny (na základě malé působící síly) doporučíme návštěvu osteologické ambulance v rámci našeho pracoviště k podrobnějšímu osteologickému vyšetření se zaměřením na diferenciální diagnostiku původu osteoporózy a k následnému zahájení léčby.

Pacienti s nižší kostní denzitou (v pásmu osteopenie) dostanou popis výsledku vyšetření lékařem spolu s preventivními režimovými doporučeními proti dalšímu poklesu pevnosti kostí.

 

Máme smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami.

 • Vyšetření s žádankou od lékaře je bezplatné.
 • Vyšetření bez doporučení lékaře je zpoplatněno částkou podle aktuálního ceníku.


Služby a administrativní úkony, které nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění, jsou zpoplatněny a jejich cena se řídí aktuálním ceníkem.


Placené služby na žádost pacienta

Klub Plus

Klub Plus

Klub Plus poskytuje maximální komfort při plánování zdravotní péče a celou řadu dalších benefitů. Součástí členství je efektivní plánování multioborové péče v rámci celé naší polikliniky.

Detail
Vitamínová terapie

Vitamínová terapie

Vitamínová terapie je moderní a vysoce efektivní způsob posílení imunitního systému organizmu. Vitamín C významně přispívá k léčbě celé řady onemocnění těla a působí také preventivně. Pomáhá i při vyčerpání, ...

Detail
Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Omlazení pleti vlastní krevní plasmou

Revoluční metoda omlazení pleti vlastní krevní plazmou dokáže navrátit pleti mladší vzhled, zbavit únavy a další negativních projevů spojených s jejím stárnutím.

Detail

Praktický lékař, kterého si zamilujete

Využijte prémiových služeb u Skutečného lékaře. Nabízíme vám nadstandardní programy Skutečná péče Basic a Skutečná péče Prémium, které vám poskytnou celou řadu výhod a slev na placené úkony.

Výhody prémiové péče

Benefity a výhody

 • Multioborová péče v rámci jedné polikliniky
 • Objednání na přesně stanovený termín
 • Odborná konzultace s lékařem (telefonicky / emailem)
 • Ambulantní vyšetření
 • 1x ročně ZDARMA Předoperační vyšteření na zákroky nehrazené ze ZP
 • Nadstandardní pracoviště v centru Prahy
 • Pravidelné notifikace všech preventivních a doporučených vyšetření
 • 1x ročně nárok na komplexní vyšetření internistou
 • Celková organizace a plánování zdravotní péče
 • Sleva na ošetření a úkony nehrazené ze zdravotního pojištění.
 • Pracovnělékařské služby 1x ročně ZDARMA.
 • Sleva na očkování.